Thursday, July 23, 2015

"KONCENTRUJ SIĘ BARDZIEJ NA WŁASNYM CHARAKTERZE NIŻ NA WŁASNEJ REPUTACJI, PONIEWAŻ CHARAKTER STANOWI O TYM, KIM NAPRAWDĘ JESTEŚ, A REPUTACJA TO JEDYNIE TO, KIM JESTEŚ W OCZACH INNYCH LUDZI."

W świecie kłamstwa, chamstwa i dwulicowości, nie warto chwalić się czymkolwiek, komukolwiek. Dotyczy to niemalże każdej płaszczyzny życia - począwszy od "kariery", planach na przyszłość, a kończąc na relacjach międzyludzkich. W swoim  życiu, wiele razy spotkałam się z sytuacją, w której powiedziałam o swoich planach choćby dwóm, góra trzem osobom, a szansa na ich powodzenie zakończyła się, zanim poważniej przeszłam do realizacji....Los z pełnym impetem i premedytacją przyrównywał mnie do ziemi, tym samym pozbawiając mnie nadziei. Nie jestem w stanie uznać tego za dzieło przypadku, a jedynie posłanie "złego wzroku" w kierunku mojej osoby, przez tych, dla których najprawdopodobniej jestem solą w oku..I, uprzedzając wszelkie zapytania, nie - nie wierzę w żadnego rodzaju gusła i zabobony..

Wbrew wszelkim pozorom (podobno jestem "niepoprawną optymistką"), przeszłam już przez różnego rodzaju życiowe sytuacje, poznałam wiele osób pochodzących z różnych środowisk, sparzyłam się na kilku pseudo-przyjaźniach uchodzących za "prawdziwe" i "szczere", a także musiałam wysłuchiwać niestworzone historie, które kompletnie nie imały się prawdy. Przez lata byłam zdania, że należy schować swoją dumę do kieszeni, nawet jeśli ktoś mąci i usiłuje za wszelką cenę cię zranić, ponieważ zawsze należy dać "zabłysnąć" głupszemu od siebie, sprawiając mu tym samym chwilę radości...i to był mój największy błąd! Dane jest nam egzystować w bardzo ciężkich czasach, gdzie hipokryzja ma przewagę nad szczerością. Wiele osób, za wszelką cenę, stara się wejść z butami w cudze życie, by móc dzięki temu leczyć własne kompleksy i zaspokoić chore ambicje, których zwyczajnie nie są w stanie spełnić. Zazdrość w ich oczach sięga zenitu, a osobom, które choćby w jakiejś dziedzinie są od nich lepsze (każdy człowiek stąpający po Ziemi jest w czymś lepszy od drugiej osoby, gdyż jesteśmy indywidualnością - posiadamy inne cechy oraz umiejętności..), doprawiane są rogi. Dlatego też, zawsze powinniśmy bronić godności swojej oraz najbliższych nam osób, ponieważ jest to jedyna pewna rzecz, jaką posiadamy..

Nie jestem ani nadzwyczajna, ani idealna - i nawet nie marzę, by być. Mam jednak własne przekonania, plany, poglądy, a przez lata wyrobiłam w sobie także nawyk do trzymania prywatności w ryzach. Prowadzę bardzo proste i zwyczajne życie, które praktycznie niczym nie różni się od tego, jakie posiada statystyczny Kowalski, a pomimo  tego, wiele osób usiłuje poznać jego tajniki...Dlaczego? Pytanie retoryczne. Wychodzę z założenia, iż rozpowiadanie na lewo i prawo informacji o sprawach związanych z naszą prywatnością (szczególnie przy osobach, które zna się jedynie powierzchownie), to tylko i wyłącznie forma próby dowartościowania się - po najmniejszej linii oporu...Wystawiając zbiór informacji o własnej osobie na forum publiczne, nie osiągniemy nic. Cóż nam po opowiadaniu różnorakich historyjek, skoro i tak będziemy toczyć tak samo zwykłe, monotonne życie, jakie toczyliśmy dotychczas? Czy nie jest lepiej traktować "historii z życia wziętych" jako tematy do rozmów z osobami, z którymi łączy nas coś więcej, aniżeli zwykłe "cześć"? Widocznie jestem "inna", ponieważ uważam, że są ważniejsze rzeczy, aniżeli staranie się przekonać ludzi, jak "przecudownym" życiem żyjemy oraz jak wartościowymi i godnymi zainteresowania osóbkami jesteśmy...Na siłę, nie utrzymamy nikogo przy sobie...Być może się powtórzę, ale takie zachowanie, to nic innego, jak czysty przejaw hipokryzji..

Chyba troszkę zboczyłam z tematu..

Nie jestem zawistna i nie patrzę na innych z "niezdrową" zazdrością...Wręcz przeciwnie - uwielbiam pomagać ludziom spełniać marzenia, cieszyć się ich szczęściem oraz osiągniętymi sukcesami. Wychodzę z założenia, że każdy z nas musi samodzielnie odnaleźć swój własny pomysł na życie, uparcie dążyć do samorealizacji i poczucia spełnienia...Nieważne, czy chcesz wiązać swoje życie z medycyną, pedagogiką, muzyką, fryzjerstwem, aktorstwem, sportem, czy modelingiem - zawsze podążaj za skrywaną w swoim serduszku pasją, a jeśli spotkasz kogoś, kto będzie z Ciebie drwił, tym samym próbując odwieść Cię od marzeń - wiedz, że jesteś na dobrej drodze, ponieważ najbardziej wartościowi i wyjątkowi ludzie otrzymują największe "baty" od społeczeństwa..


Postaw na tajemniczość, spełniaj marzenia, idź samodzielnie wytyczoną drogą  - to jedyna rada, by móc przetrwać i osiągnąć sukces w dzisiejszych czasach, a także wyzbyć się ze swojego życia większości fałszywych twarzy,  błędnie oceniających i siejących za plecami ferment..

"Wszystko ma swój czas.."


K.