FOTOOBRAZY

Fotografią interesuję się już od dobrych paru lat. W ciągu tego okresu, udało mi się zrobić tysiące zdjęć - mniej lub bardziej udanych, aczkolwiek moje pseudo-portfolio śmiem uważać za bogate. Moim malutkim marzeniem jest stworzenie w domu typowo fotograficznego wystroju - ścian ozdobionych w całości pracami własnego autorstwa. Ot, takie „sanktuarium” artystycznej duszy..

Przelanie zdjęć na druk to bardzo wątpliwa sprawa, ponieważ niejeden raz spotkałam się z sytuacją, gdy albo straciło ono na jakości, albo kiepsko zostało oprawione przez szklarza. Uważam, że jeśli miałabym zainwestować w coś, co stanie się wizytówką mojego mieszkania, zamiast tradycyjnego oprawiania zdjęć w ramy, postawiłabym na fotoobraz - bardziej efektowną wersję przedstawienia swojej twórczości.

 zdjęcia - www.foto4u.pl

Fotoobrazy dzielą się na różne kategorie - mogą tworzyć zarówno spójną całość, jak i zostać podzielone na kilka części. Ich wygląd zależy tylko i wyłącznie od powierzchni, jaką dysponujemy, wybranego zdjęcia oraz konkretnej koncepcji wyglądu ściany, jaką przyjmiemy. Na stronie internetowej www.foto4u.pl znaleźć możemy między innymi fotoobrazy podzielone na następujące kategorie:

  • prostokątne: 2:3, 3:4,
  • panoramiczne: 2:1, 3:1,
  • kwadratowe.
  • dyptyki,
  • tryptyki,
  • kwadryptyki,
  • pentaptyki.
Każdy z nich wykonany jest na płótnie, dzięki czemu jest o wiele trwalszy, aniżeli standardowe zdjęcie. Fotoobrazy wyglądają estetycznie zarówno z ramą, jak i bez niej. Stanowią świetny dodatek do mieszkania, a także pomysłowy prezent lub świetną pamiątkę z wczasów. Dla mnie jedyną barierą do wyeksponowania mojej „twórczości” są ściany – a właściwie ich brak, gdyż 80% mieszkanka stanowią skosy, a reszta jest już pozajmowana...Cóż, być może przy zmianie lokalizacji będę miała szczęście i uda mi się spełnić swoje małe marzenie – białe ściany, a na nich fotoobrazy na płótnie.

Tymczasem, gorąco zachęcam do przejrzenia strony internetowej Foto4u.pl, gdzie trwają obecnie liczne promocje, na Fotoobrazy. Można nawet jeden wygrać biorąc udział w obecnie toczącym się na Facebooku konkursie na zdjęcie miesiąca.

Share this:

, , , , , , , ,

CONVERSATION

INSTAGRAM