"LUDZIE I PIĘKNEGO POGRZEBU POTRAFIĄ ZAZDROŚCIĆ"

W ostatnim czasie zaobserwowałam bardzo ciekawe zjawisko: szerzącą się zawiść ludzką. Nie mam na myśli konkretnego przykładu - osoby, ale ogół społeczeństwa..

Będą patrzeć zawistnym wzrokiem względem wszystkiego - tego, co już masz, co chcesz mieć, kim jesteś, jaki jesteś, jak wyglądasz i kogo znasz. Nawet na to, w kim się zakochasz lub z kim zechcesz stworzyć związek - łatwiej jest oceniać ludzkie poczucie szczęścia, aniżeli zacząć budować własne. Choćby nawet nie było czego, znajdzie się osoba, która będzie to robić. Usiłować dołować cię, odciągać od celów i pragnień, przydeptywać do ziemi, chcieć uprzykrzyć ci życie swoim zachowaniem...Nie jest to nic innego, jak objaw zwykłego braku poczucia własnej wartości, a przez to - chęci dowartościowania się. Cudzym kosztem, bo tak jest najprościej..
Siedzą w tych swoich czterech ścianach, zajadają smutki i wylewają frustracje. Linczują cię za wszystko, ale pomimo tego, kilka razy dziennie odwiedzają twoje konta na portalach społecznościowych. "Tak sobie, o, dla rozrywki" - mówią, a tak naprawdę, cholera jasna zżera ich od środka. Bez powodu, bo raczej go nie mają. XXI wiek - era ludzkiego ogłupienia, prowadzącego do pustego myślenia i zamykania się na otaczający świat..
Wchodzenie z butami w cudze życie, próba ingerencji w działania, idiotyczne komentarze i cały stos niedomówień...a właściwie "pomówień", czyli pseudo-faktów, które prawdy się nawet nie imały. Właśnie tak prezentuje się życie osoby, która choćby podjęła próbę kreowania swojej przyszłości. Brawa za próbę, niektórych nie stać nawet na to - wolą rzucać się na innych niczym hieny..

Nie patrzę na ludzi z zazdrością, czy też zawiścią. Tyczy się to zarówno sukcesu zawodowego, osobistego, urody, przyjaciół, udanego związku, jak i również każdej innej typowo ludzkiej rzeczy. Dążę do tego, by być najlepszą wersją samej siebie i mieć takie życie, jakie sobie wymarzyłam. Inni ludzie inspirują mnie i motywują. Niech sobie żyją, jak najlepiej mogą i potrafią. Wiem, że pomimo konkretnego przeznaczenia każdego z nas, w dużej mierze jesteśmy kowalami własnego losu i to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie. Tu i teraz nie ma odzwierciedlenia wobec tego, co będzie za rok lub kilka lat. Możemy być w zupełnie innym miejscu, wśród zupełnie innych ludzi, prowadząc zupełnie inne życie, niż dotychczas. Możemy również całkowicie stoczyć się na dno, nie mając już kompletnie nic. Los nieco zweryfikuje nasze plany i dorzuci własnej inwencji twórczej, ale nie wykona za nas całej pracy...walczyć trzeba samemu.

Gdyby każdy z nas zajął się własnym życiem, świat straciłby na uroku...nie uczyłby nas wytrwałości w działaniu, silnej woli, asertywności i nie pozwoliłby nam na zanurzanie się w marzeniach. Cóż to za świat, gdzie wszyscy dookoła siebie uwielbiają, wspierają, darzą szacunkiem i nie sieją nienawiści? Zbytnia perfekcyjność nie doprowadziłaby do niczego pozytywnego...Rzeczywistość byłaby zbyt jednolita, a każdy z nas mógłby z łatwością osiągnąć wszystko, co tylko by zapragnął..

Doceniajmy "hejterów" - to oni ubarwiają nasze życie i kształtują osobowość...Bez względu na to kim jesteś, życzę Ci wszystkiego dobrego. Idź własną drogą, doceniaj to co masz, a z pewnością spełnisz swoje cele.
K.

Instagram