PRZESILENIE WIOSENNE | JAK POPRAWIĆ KONCENTRACJĘ? | DRWITT ACTIVE DRINK

Wiosna to specyficzny okres w ciągu roku. Natura przybiera zupełnie inne barwy, zaczynamy zrzucać zbędną odzież wierzchnią, a nasz organizm na nowo usiłuje przyzwyczaić się do panujących warunków. Nie jest lekko: bóle głowy, ciągłe zmęczenie, wypadanie włosów, a także ogólne rozdrażnienie i brak chęci wobec czegokolwiek, to podstawowe objawy przesilenia wiosennego. Do tego wszystkiego, doliczyć możemy również problemy ze skupieniem i koncentracją, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Ważne jest, aby świadomie wspomóc swój organizm, serwując mu regularne posiłki. Lekkostrawne, pełnowartościowe, wzbogacone o dodatkowe witaminy, które w walce z przesileniem wiosennym, są naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Żadnych tłustych potraw, używek, cukrów prostych oraz gazowanych napojów. Wymagają długiego trawienia i obciążają żołądek. Ponadto, posiadają one w sobie  substancje powodujące nagły przypływ energii - jest to uczucie złudne, bowiem opadniemy z sił witalnych równie szybko, jak je zyskaliśmy.  W tej sytuacji, zdrowa dieta to podstawa. Aby poprawić pracę naszego mózgu, warto również wzbogacić swoją dietę o nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3. Zawarte są one m.in. w orzechach (orzechy włoskie, migdały), rybach, a także produktach sojowych.

Soki, koktajle, smoothie...witaminki w formie napoju są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. W ostatnim czasie, moim ulubieńcem stał się napój DrWitt Active Drink, o smaku jabłka, winogrona i granatu. Jego wręcz kompaktowy rozmiar sprawia, że mogę spakować go nawet do najmniejszej torebki, tym samym nie posiadając problemu związanego z kontrolowaniem przyjmowanych wartości odżywczych w ciągu dnia.
www.drwitt.pl
www.drwitt.pl
Warto również wspomnieć, że skutecznym sposobem na pozbycie się uczucia zmęczeniaćwiczenia fizyczne - a chociażby zwykły spacer na świeżym powietrzu. Kolejnym ważnym aspektem jest przerwa między danymi zajęciami. Pauza. Czas na reset...jak zwał, tak zwał. Aby zwiększyć swoją efektywność, należy pozwolić naszemu organizmowi zregenerować siły. Bez odpowiedniego odpoczynku w ciągu dnia, prawidłowe funkcjonowanie organizmu będzie niemożliwe..

Na zakończenie, mam dla Was mały konkurs, w którym do wygrania jest drobny upominek od marki Dr Witt. Aby wziąć udział, należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

Jakie są Twoje sposoby na wzmocnienie koncentracji?

Spośród wszystkich komentarzy wyłonię dwie osoby, których odpowiedź najbardziej trafi w sedno. Konkurs trwa 7 dni, tj. 22-29.03.2017 r. Powodzenia! :-) 

Regulamin konkursu zorganizowanego we współpracy z marką Dr Witt, dostępny jest TUTAJ- - - - - -  


EDIT 31.03.2017 r
Spośród wszystkich komentarzy, zdecydowałam się nagrodzić dwie osoby, posiadające następujące nicki: Klaudia B oraz Luna. W sprawie odbioru nagrody, proszę Was, dziewczyny, o kontakt poprzez e-mail, a w nim podanie swojego imienia i nazwiska, a także adresu e-mail. Skontaktuje się z Wami przedstawiciel firmy Dr Witt.

Share this:

CONVERSATION

INSTAGRAM