WOMEN THAT INSPIRE: JACQUELINE "JACKIE" KENNEDY

Zapraszam do zapoznania się z drugim już wpisem z serii Kobiety, które inspirują. Tym razem chciałabym przedstawić Wam postać Jacqueline Kennedy Onassis, czyli żony 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy'ego, toteż pierwszej damy w latach 1961 - 1963.
Urodzona w roku 1929 Jackie należała do kobiet łączących atrakcyjność i inteligencję. W młodości pracowała jako dziennikarka i fotoreporterka. Bez problemu porozumiewała się w trzech obcych językach: francuskim, hiszpańskim i łacińskim. Miała licznych adoratorów, była trzykrotnie zamężna.  Nie przepadała za imprezami i balami, ponieważ uznawała je za nudne. Niesamowicie chroniła prywatności własnej oraz swojej rodziny. Zważywszy na swoje zachowanie, uważana była za osobę nieco wyniosłą i majestatyczną.

Po objęciu stanowiska prezydenta przez jej męża, Johna, Jackie została okrzyknięta ikoną mody lat 60 i 70 XX wieku. Jej charakterystyczny, minimalistyczny wizerunek, uważany był za kwintesencję kobiecości. Prawdziwej kobiecości, opierającej się na klasie i elegancji. Pierwsza dama zawsze prezentowała się nienagannie.Głównym atrybutem Kennedy były duże okulary przeciwsłoneczne (tzw. "muchy), sukienki z wycięciem w łódkę i dopasowaniem w talii (de facto, była jej prekursorką), jak również płaszcze ozdobione paskiem.  Wśród jej stylistów znaleźli się m.in.: Chanel, Giorgio Armani, a także Valentino, czy Carolina HerreraJackie Kennedy zmarła w roku 1994, we śnie, niedługo po rozpoznaniu u niej zaawansowanego chłoniaka nieziarniczego.

Bez wątpienia była ikoną stylu.. 
...i jest nią nadal. 


ZDJĘCIA WYKORZYSTANE WE WPISIE POCHODZĄ Z PORTALU PINTEREST.
STRESZCZENIE INFORMACJI DOT. JACKIE KENNEDY: PL.WIKIPEDIA.ORG

Share this:

CONVERSATION

INSTAGRAM