Wednesday, March 8, 2017

HERBATKA Z CZYSTKA

Nazwę "czystek" słyszał już raczej każdy, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się zdrowym trybem życia. To "magiczne ziółko" znane jest już od wieków, a za jego propagatorkę uważa się  św. Hildegardę z Bingen. Czystek jest z jedną z najsilniej działających roślin, wspomagających układ immunologiczny, jednocześnie całkowicie pozbawionych skutków ubocznych związanych z ich zastosowania. Herbatkę z czystka mogą pić przy tym również dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia. Pozytywnie wpływa on również na organizm zwierząt domowych, bowiem chroni przed pchłami czy kleszczami.

Czystek przeżywa obecnie swoją drugą młodość, ponownie wkupując się w "trendy" związane ze zdrowym odżywianiem. Przedstawiam Wam pięć podstawowych korzyści wynikających z regularnego spożywania tejże rośliny:
1. DZIAŁA ANTYBAKTERYJNIE, ANTYWIRUSOWO I ANTYALERGICZNIE.

Spożywanie herbatki z czystka jest w stanie pomóc osobom cierpiącym m.in. na chroniczne infekcje zatok, łupież oraz rozmaite grzybice skóry i paznokci.

2. WSPOMAGA SERCE

Nie od dziś wiadomo, że prawdziwe, czerwone wino ma bardzo korzystny wpływ na nasze serce. Bezalkoholowy, a zarazem zdrowszy zamiennik stanowi właśnie czystek. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.

3. WPŁYWA NA HIGIENĘ JAMY USTNEJ

Dzięki działaniu antybakteryjnym, czystek wpływa na higienę naszej jamy ustnej. Skutecznie rozprawia się z drobnoustrojami i działa lekko wybielająco, przez co z łatwością zastępuje wszelakie drogeryjne płyny do płukania ust.

4. W NATURALNY SPOSÓB POPRAWIA URODĘ

Napar z czystka warto pić nie tylko ze względu na korzyści wynikające z wpływu na nasz organizm, ale również wygląd zewnętrzny. Bogactwo antyoksydantów sprawia, że czystek neutralizuje wolne rodniki, co przynosi korzyści skórze. Dzięki temu, odmładza, zapobiega pojawianiu się zmarszczek, a także pomaga zmniejszyć problem osobom borykającym się z egzemą i trądzikiem.
 
5. CHRONI PRZED ZAKAŻENIEM BOLERIOZĄ

Ziele czystka można stosować jako zarówno jako ochronę przed kleszczami, jak i w przypadku zakażenia boleriozą: substancje zawarte w czystku "oklejają" krętki odpowiadające za zakażeniem chorobą, przez co zostają one unieszkodliwione.